Kommenteeri

Merereis saarele Vis

Merereis saarele Vis, mille teine nimi on Mamma Mia Island (pindala 90 km2).

Saare teistmoodi ilu võlus produtsenti nii väga, et filmi „Mamma Mia“ II osa vändati just seal. Reisi pikkus on 80 nm ja sobib seega hästi laisale meremehele.

Laupäev

Trogir–Solta (10 nm)

Võta laevale minnes kaasa jook, söök ja varustus. Plaani hommikusöögid ja suurem osa lõunasöökidest laeval ning õhtusöögid võimaluse korral saartel. Seila välja ja esimene peatus on 10 nm kaugusel Rogac’i sadamas Šolta saarel. Tõenäoliselt oled esimesel õhtu väsinud ega taha kohe kokkamisega tegeleda – kinnita laev kai külge ja einesta restoranis. Siin on võimalik ka varusid täiendada.


Pühapäev

Solta–Vis (25 nm)

Vali tuule järgi sobiv abajas ja veeda päev rannas. Kirdes on liivasem ja mujal kivisem. Rannad on tihti kaetud ümarate munakividega.


Esmaspäev, teisipäev ja kolmapäev

Vis (ring ümber saare koos veel kahe saare külastusega (30 nm))

Tutvu saare vaatamisväärsustega, söö ja uju lahesoppides. Visi kaguküljel on saar Ravnik, kus asub Roheline koobas. Visi lõunaosas on kuulus Stiniva rand. Rand asub mere poolt läbi kitsa aheliku tulles peidus. Visi edelaküljel asub saar Bisevo, kust võib leida Sinise koopa ja Mere Munga koopa. Sama saare lääneküljel on EsXa rand, mis on tuntud väga hea snorgeldamiskohana, ning Porati-nimeline liivarand. Visi loodeosas asub Barjoska rand, kus on üles võetud filmi „Mamma Mia“ II osa. Visi saarel on palju tehiskoopaid (varjendid allveelaevadele). Üks neist asub saare põhjaküljel Rogacici ranna lähedal. Põhja pool võib ka ette võtta jalgsimatka niinimetatud Jääkoobastesse (Cave Kraljicina spilja). Kui on soov näha vanalinnasid, poode ja suuremas valikus restorane, siis külasta Komizat või Visi.


Neljapäev

Vis–Paklinski (10 nm)

Paklinski saarel ja naabersaartel on lugematu arv abajaid. Vali neist üks ja kõnni saare lääneosas oleva mäe otsa, et nautida saarestikule avanevat vaadet. Idapoolsetel saartel saab huvi korral nautida ka ööelu. Võib ka valida rahulikuma lahesopi ja restorani.


Reede

Paklinski–Brac (Kuldse neeme rand ehk Zlatni rat ehk Golden Horn) (15 nm)

Horvaatia kuulsaim rand valge liivaga. Õhtuks sõida Lucice lahte (10 nm) sööma ja muljetama. Tipphooajal on vajalik broneering.

Kui jõudsid siia varem või ei soovi pikalt rannal peesitada, võid plaani võtta koopakloostri külastuse (Valley Blace ehk Pustinja Blaca). Ankurda laev kuldsetest liivadest umbes 5,3 nm idapoole Uvala Blaca abajasse ning võta ette matk mööda orgu. Linnulennult alla 2 km kaugusel on klooster, mis väärib külastust. Üks ots mööda rada on umbes 2,5 km ja tõus 350 m. Soovitame valida sobivad jalanõud.


Laupäev

Lucice laht (Brac) – Trogir (20 nm)

Katamaraani tagastamine. Kui midagi jäi nägemata, siis saad planeerida selle järgmisesse seiklusesse, sest vaatamist jagub Horvaatias küllaga.


Lisa kommentaar

Email again: